ХЬОНГІ (Тулі)

Закон древнього Сходу був аналогічний закону Хамураби - "Око за око, зуб за зуб". Цей закон виконувався неухильно навіть тоді, коли причиною чиєїсь смерті була випадковість.

У подібних умовах, коли спаринг у його сучасному виді ще не був винайдений, для займаючих бойовим мистецтвами було неприйняте проведення реальних дій проти живого суперника, як під час тренувань, так і при тестуванні техніки, атакуючих і захисних дій. У визначеному змісті індивідуальна підготовленість була схована доти , поки не був винайдений перший комплекс рухових дій.

Хьонгі - це комплекси, що складаються з основних , атакуючих і захисних рухових дій, що виконуються в логічно обґрунтованій послідовності. Спортсмени імітують двобій з декількома суперниками. При цьому виконуються різні атакуючі чи захисні дії, що відповідають " обстановці, що складається".

Використання в тренуванні хьонгів дозволяє шляхом повторення багатьох зв'язувань рухів удосконалювати спаринг, підвищувати гнучкість, опанувати технікою пересувань, зміцнювати м'яза, учитися контролю подиху, вигострювати плавність і ритмічність рухів.

Спаринг може показати, хто із суперників сильніше, але не говорить про те, у кого техніка краще. З цього погляду хьонгі є більш чуттєвим індикатором рівня індивідуальної техніки.

При виконанні хьонгів варто акцентувати увагу на наступних моментах:

  1. Пересування повинні починатися і закінчуватися в одній і тій же крапці. Уміння домагатися цього свідчить про точність рухів.
  2. При виконанні кожного руху тіло повинне бути звернене в строго визначеному напрямку, повинна застосовуватися правильна стійка.
  3. У залежності від специфіки рухів, що виконуються під час туля ,м'язи не повинні бути цілком напружені та цілком розслаблені.
  4. Рухи повинні виконуватися ритмічно, "ворушіння" неприпустимі.
  5. Чергування прискорень і гальмувань повинне строго відповідати рекомендаціям.
  6. Перш ніж перейти до вивчення наступного хьонга, потрібно добре освоїти попередній.
  7. Учні повинні знати призначення кожного руху.
  8. Кожен рух повинний виконуватися як під час реального двобою.

ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ХЬОНГІВ

Назва туля, число рухів, а також діаграма переміщень символізують або героїв корейського народу, або знаменні дати в історії Кореї.

ЧОН-ДЖИ

Це слово переводиться як "рай земний". На Сході воно інтерпретується як створення світу і зародження історії людства. Це перший туль, з яким знайомиться новачок. Він складається з двох частин, перша з який символізує Землю, а друга - Небеса

ДАН-ГУН

Туль названий на честь Дан-Гуна - легендарного засновника Кореї (2333 р. до н.е.).

ЧІ-САН

"ЧІ" і "САН" ,дух і плоть таеквондо ГТФ.Коли ми з'єднуємо" ЧИ" і "САН", ми з'єднуємо небо і землю, створюючи невидиму силу яка завжди живе в нас.

ДО-САН

Назва туля є псевдонімом відомого патріота Ахн Чанг-Хо (1876-1938 р.). Включення в туль 24 рухові дії символізують роки життя, присвячені цією людиною просвітительської діяльності й участі в русі за звільнення Кореї.

ВОН-ХЬЮ

Туль названий на честь ченця, що познайомив у 686 році до н.е. династію Силла з буддизмом.

ДХАН-ГУН

Прогресивна інтерпретація традиційного туля ДАН-ГУН Грандмастером Пак Чжун Тє - засновника таеквондо ГТФ.

ЮЛ-ГОК

Назва туля є псевдонімом великого філософа і вчителя Йул (1536-1584 р.), покликаного "Корейським Конфуцієм". Включення в туль 38 рухових дій символізує місце народження цієї людини - 38 паралель, а діаграма рухів - ієрогліф, що відповідає слову "учитель".

ЧУН-ГУН

Туль названий на честь відомого патріота Ахн Зунг-Гуна, що убив першого японського генерала правителя Кореї Хиро Буми Ярмо, що сприяло захопленню Кореї Японією. Включення в туль 32 рухових дій символізує вік Ахн Зунг-Гуна під час його страти у в'язниці (1910 р.).

ТОЙ-ГЕ

Назва туля є псевдонімом жив у XVІ столітті вчителя Юи Хванга, відомого авторитету неоконфуціанізма. Включення в туль 37 рухових дій символізує місце народження цієї людини - 37 паралель, а діаграма рухів - ієрогліф, що відповідає слову "учитель".

ХВА-РАНГ

Туль названий на честь молодіжного військового руху, організованого в VІІ столітті в часи правління династії Силла. Включення в туль 29 рухових дій символізує номер військового підрозділу, у якому здійснювався процес трансформування таеквон-до в сучасне бойове мистецтво.

ЧУНГ-МУ

Назва туля є псевдонімом великого адмірала Юи Сун-Шина - винахідника бойового корабля (у 1592 р.), що стали прообразом сучасних підвідних човнів. Туль закінчується ударом лівою рукою, що символізує раптову кончину цієї людини, яка так і не устигла цілком розкрити свою непохитну відданість королю

ЧІ-ГУ

Символізує роки звад у таеквондо,разрив з минулим і шлях у дійсну гармонію і світ у таеквондо. 30 переміщень підрозділені на 24, 4, 2. Число 24 представляє годинник протягом дня, щоб світ і гармонія були з нами щосекунди . Число 4 представляє чотири напрямки: Північ, Південь, Схід і Захід, для всіх людей усіх країн. Число 2 демонструє рух двічі в кожнім напрямку, щоб підтверджувати наші зобов'язання в ім'я ідеї світу і гармонії.

КВАН-ГЕ

Туль названий на честь ІXX-го короля династії Когурьйо, що возвратили у володіння держави раніше втрачені території, включаючи велику частину Манчжурии. Діаграма рухів символізує втрату і повернення територій, а включення в туль 39 рухових дій - перші дві цифри року початку його правління (391 р. до н.е.).

ПО-УН

Назва туля є псевдонімом відомого поета Чонг Монг-Чу (XІ століття), чиї слова "Я не буду служити новому хазяїну, нехай навіть мене страчують сто разів" відомі кожному корейцю. Чонг Монг-Чу також відомий як один з перших учен-фізиків. Діаграма рухів символізує непохитну відданість королю і країні.

ГЕ-БЕК

Туль названий ім'ям генерала часів правління династії Бек Же (660 р. до .э.). Діаграма рухів символізує строгість військової дисципліни.

Ю-AM

Назва туля є псевдонімом Сон Бйонг Хи - лідера руху за незалежність Кореї. Включення в туль 45 рухових дій символізують вік цієї людини, коли він у 1905 р. перемінив своє ім'я з Донг Хэк ("Східна Культура") на ім'я Чондо Кйо ("Небесна Релігія"). Діаграма рухів символізує непохитність його духу, виявленого під час життя, присвяченій боротьбі за процвітання рідної країни.

ЧУНГ-ЧАНГ

Назва туля є псевдонімом жив у XІ столітті генерала Кім Дук Рйанга. Тыль закінчується ударом лівою рукою, що символізує раптову кончину цієї людини у віці 27 років, так і не встиг досягти вершин свого розвитку.

ЧУК-АМ

ЧУК-АМ - псевдонім Грандмастера Пак Чжун Тє. "ЧУК" позначає бамбук, що росте рівно без будь-якої кривизни. "АМ" - нерухомий валун на який бамбук розташовує свої коріння, щоб формувати непохитну підставу.

САМ-ІЛ

Туль названий на честь історичної дати - початку руху за незалежність Кореї (1 березня 1919 р.). Включення в туль 33 рухових дій символізує пам'ять про 33 патріотах, що очолили цей рух.

Ю-СІН

Туль названий на честь генерала Кім, що жив у часи династії Силла, Ю Сива. Включення в тыль 68 рухових дій символізує останні двох цифр із року об'єднання Кореї (668 р. до н.е.). Вихідне положення імітує утримання рукою меча, що розташовується на правом, а не на лівом, як це прийнято, боку - символ того, що генерал підкорився наказу короля і боровся проти свого народу.

ЧОЙ-ЙОНГ

Туль названий на честь головнокомандуючого армією, що жив у часи династії Корйо, генерала Чой Йонга, що снискали повагу за відданість, патріотизм і гуманізм. Генерал був убитий членом свого найближчого оточення - генералом Юи Сунг Гэ, що пізніше стали першим королем Чи династії.

ЙЕН-ГЕ

Туль названий на честь правління, що жив у часи, династії Когурйо генерала Йэн Гэ Сомун. Включення в туль 49 рухових дій символізує останні дві цифри із року, коли династія Ганг була змушена залишити Корею, після того, як у битві під Анси Санг (649 р.) втрати склали близько 300 тисяч солдатів.

УЛ-ЗІ

Туль названий на честь генерала Ул Зи Борошн Доку, що успішно захистив у 612 р. Корею від вторгнення мільйонної армії династії Ганг. Генералом використовувалася тактика нанесення ударів з наступним швидким відходом. Ця тактика дозволила розсіяти величезні сили ворога. Діаграма рухів у тулі символізує підпис генерала. Включення в туль 42 рухових дій символізує вік автора, у якому він винайшов цей туль.

МУН-МУ

Туль названий на честь Ххх-го короля династії Силла. Його тіло поховане в подножья Великої Королівської Скелі. Король заповідав поховати його в море, щоб його душу захищала Корею від морських вторгнень японців. Спеціальний кам'яний саркофаг, що є і донині пам'ятником культури, був зроблений, щоб захистити його труна. Включення в туль 61 рухової дії символізує останні дві цифри із року початку царювання короля (661 р.).

СО-САН

Назва туля є псевдонімом ченця Чой Йонг Унта (1520-1604 р.). Включення в туль 72 рухових дій символізує вік ченця, у якому він спільно зі своїми сподвижниками із Са Мюнг Данга організував корпус ченців-воїнів. Ці воїни протистояли японським піратам, що часто робили набіги на Корейський півострів.

СЕ-ЗОНГ

Туль названий на честь найбільшого з корейських королів Сэ Зонга, винахідника корейського алфавіту (у 1443 р.), відомого метеоролога. Діаграма рухів символізує слово "король". Включення в туль 24 рухових дій символізує число букв у коревому алфавіті.

ТОНГ-ІЛ

Туль названий на честь ідеї об'єднання Північної і Південної Кореї в єдину державу, paзделение якого відбулося в 1945 р. Діаграма рухів у тилу символізує гармонічну расу.

 

Кожен туль тісно зв'язаний з визначеним арсеналом технічних дій.

Для досягнення високих результатів рекомендується наступне відповідність між кваліфікацією що займаються і досліджуваними тулями:

Назва туля Спортивна кваліфікація Пояс
ЧОН-ДЖІ 9 гип Білий с жовтой риской
ДАН-ГУН 8 гип Жовтий
ЧІ-САН
ДО-САН
7 гип Жовтий с зеленою рискою
ВОН-ХЬЮ 6-гип Зелений
ЮЛ-ГОК 5 гип Зелений з синьою рискою
ДХАН-ГУН
ЧУН-ГУН
4 гип Синій
ТОЙ-ГЕ 3 гип Синій з червоною рискою
ХВА-РАНГ 2 гип Червоний
ЧУНГ-МУ 1 гип Червоний з 1 чорною рискою
ЧІ-ГУ 1 гип Червоний з 2 чорними рисками
ЧІ-ГУ I дан Чорний
КВАН-ГЕ I дан Чорний
ПО-УН I дан Чорний
ГЕ-БЕК I дан Чорний
Ю-AM II дан Чорний
ЧУНГ-ЧАНГ II дан Чорний
ЧУК-АМ II дан Чорний
КО-ДАН II дан Чорний
САМ-ІЛ III дан Чорний
Ю-СІН III дан Чорний
ПЕНЬ-ХВА III дан Чорний
ЧОЙ-ЙОНГ III дан Чорний
ЙЕН-ГЕ IV дан Чорний
САН-ДАК IV дан Чорний
УЛ-ЗІ IV дан Чорний
МУН-МУ IV дан Чорний
СО-САН V дан Чорний
СЕ-ЗОНГ V дан Чорний
ТОНГ-ІЛ VI дан ЧорнийЧОН-ДЖІ
ДАН-ГУН
ЧІ-САН
ДО-САН
ВОН-ХЬЮ
ДХАН-ГУН
ЮЛ-ГОК
ЧУН-ГУН
ТОЙ-ГЕ
ХВА-РАНГ
ЧУНГ-МУ